Venkovní bazény

Plavání, fitness a relaxace pod širým nebem.

Ať už pro osvěžující ochlazení za horkého letního dne nebo jako prostředek pro zvýšení fyzické kondice a zlepšení plaveckého stylu. Ať už místo, kde se Vaše děti naučí první plavecké tempa, nebo místo pro Vaši zahradní party. Vlastní zahradní bazén zaručuje letní zábavu pro každý den. A navíc – vždy je dostatek místa na ležení i soukromí na opalování.

oradíme a navrhneme Vám vhodný bazén. Při plánování zúročíme našich 23 let zkušeností se stavbou a provozem bazénů a budeme hledat individuální řešení právě pro Vás.

Betonové bazény s PVC folií

Venkovní bazény provádíme nejčastěji betonové s vnitřním povrchem s PVC folií Alkorplan o síle 1,5mm . Výhodou je pevná a stabilní betonová konstrukce, libovolné tvary a velikost bazénu, velký výběr barev a vzorů povrchu.

Nerezové bazény

Další variantou jsou bazény z nerezové oceli. I zde je možné vytvářet libovolné tvary a rozměry bazénů ve variantě s tzv. skimmerem to je s hladinou o 10cm níž než okolní plocha. Nebo s přelivným žlábkem a hladinou na úrovni okolní plochy. Stříbrný povrch bazénu dodává vodě jiskřivou, průzračnou, světle modrou barvu.

 Betonové bazény s keramickým obkladem

Méně častou variantou pro venkovní prostředí jsou betonové bazény s keramickým nebo mozaikovým obkladem. Především díky vyšší náročnosti na provedení a díky tomu i vyšší cenně, je takový bazén cenově srovnatelný s nerezovým.

20080929_095043_008

Zakrytí vodní hladiny

V našich klimatických podmínkách je dobré venkovní bazén opatřit vhodným zakrytím vodní hladiny. Takové vhodné zakrytí je např. lamelové zakrytí od firmy Starline. Když svítí slunce, zakrytá hladina ohřívá vodu, v noci zabraňuje jejímu ochlazování.  U venkovních bazénů se používá zakrytí se solárními lamelami. Horní část je průhledná a spodní část z černého polykarbonátu. Díky solárním lamelám není nutné volit další možnosti ohřívání vody jako jsou např. solární kolektory nebo tepelný výměník. Navinuté lamelové zakrytí lze umístit pod i nad vodní hladinu.

Pokud rádi plavete a nechcete být závislí na počasí, nabízíme pro Vás velký výběr posuvných zastřešení.

Zastřešení splňuje hned několik výhod a to zejména:

  • Zabezpečí Váš bazén proti utonutí Vašich dětí nebo domácích zvířat.
  • Přes den ohřívá vodu v bazénu a v noci zabraňuje jejímu rychlému ochlazování.
  • Zabraňuje spadu nečistot jako je listí, pyl, apod.…
  • Díky snadné manipulaci s jednotlivými díly si během pěkného počasí užijete koupání ve volné přírodě.

Možné varianty nízkého zastřešení

Možné varianty podchozího zastřešení 

Video zastřešení bazénu – bezkolejová varianta

Atrakce 

Každý bazén je možné vybavit atrakcemi, jako jsou podvodní světla, protiproudy, které Vám zajistí kondiční plavání bez obrátek na koncích bazénu, nebo jej využijete k podvodní masáži těla. Za účelem vodních masáží je taktéž možné do stěny bazénu nainstalovat masážní trysky a to v různých úrovních pro masírování konkrétních částí těla. Dnová vzduchová masáž nám masíruje tělo mohutným proudem vzduchových bublinek, které na vodní hladině vytvářejí dojem vroucí vody. K masáži šíje je možné bazén vybavit vodními chrliči různých tvarů, nebo nechat zahradou znít zvuk padající vody z dekorativních vodopádů. Hudba může znít z podvodních reproduktorů a LED světla svítit barvu dle Vaší nálady. Atrakcí pro bazény máme mnoho a na společné schůzce jistě nalezneme to správné řešení pro Vás.